jak šel čas ...

Předkládáme určitý zpětný pohled na předcházejících pět ročníků Kamenického MTB Maratonu, kde fotografie dokumentují jednak jejich průběh a dále podtrhují základní myšlenku závodu – sport, zábava, pohoda, rodina, zdraví, víc než jen maraton.

letecké snímky

Letecké záběry Jiřího Kubíka přibližují jednak samotnou Kamenici nad Lipou, dále místo startu (u zámku) i sportovní areál Vlasty Buriana v Kamenici nad Lipou, kde je cíl maratonu a bude zde probíhat velký doprovodný program.

2007

Nejel se maraton v pravém slova smyslu, ale pouze turistická vyjížďka „Po stopách Kamenického DEMA maratonu“. Prezentovalo se více než 150 účastníků, nad stadiónem se přehnala bouře a liják. Vylosovaní účastníci získali věcné ceny, jeden pak jízdní kolo DEMA. V doprovodném programu vystoupil m. j. Aleš Brichta.

2008

Na startu se prezentovalo 354 účastníků, poprvé se jel hobby závod na 25 km. V maratonu zvítězil legendární Jan Hruška. Nad stadionem krátká opět bouře a liják. V rámci doprovodného programu se hrál volejbalový turnaj, hudba, tanec, atrakce pro děti. Poprvé se prezentovali v freestyle motocrossové show jezdci na motocyklech pitbike.

2009

Na startu 398 účastníků. Zvítězil Martin Horák, na startu dále Kamil Ausbuher, Marek Rauchfuss, Pavlína Šulcová – suverénní vítězka kategorie žen. Nádherné počasí, mnoho dětí účinkovalo v doprovodném programu, hudba, tanec a opět pitbike. Poprvé se zúčastnili zástupci z rakouského St. Georgen am Walde.

VIDEO - Freestyle motocross - Luděk Jankovský a spol.

2010

Na startu 461 účastníků, zvítězil Tomáš Trunschka. Nádherné počasí, celkem více než 2.500 diváků, nezapomenutelné vystoupení skupiny Děda Mládek Illegal Band. Byl to poslední rok, kdy byla partnerem závodu firma DEMA Senica. Bylo to víc než partnerství, byla to doslova srdeční záležitost. Díky!

2011

Na startu 462 účastníků. Zvítězil Marek Rauchfuss. Do závodu poprvé vstupuje značka CANNONDALE zastoupená brněnskou firmou Aspire Sports. Ideální počasí, spokojenost účastníků s oběma tratěmi i doprovodným programem Slavností. Vystupují dětské soubory, program zakončují vynikající Rybičky 48.

2012

Na startu se prezentovalo rekordních 545 účastníků. Po vynikajících výkonech zvítězili Filip Adel (maraton) a Lukáš Frýba (hobby závod). Sportovní prestiž závodu zvýraznil svojí přítomností při vyhlašování výsledků Oldřich Svojanovský, předseda Klubu českých olympioniků.

Počasí po noční bouři přálo, účastníci byli spokojeni, občerstvení bylo dostatek, všichni si vychutnali doprovodný program včetně ohňostroje.

VIDEO - Slavnosti města 2012 - Long Vehicle Circus

2013

Do závodu vstupuje pražská realitní a právnická kancelář JURIS REAL, s. r. o., zastoupená JUDr. Tomášem Mádlem, kamenickým rodákem.

Na obou tratích se prezentoval opět rekordní počet účastníků – 578. Nebyly registrovány žádné připomínky ke značení trati, jejímu zabezpečení i celkové atmosféře závodu. Opět se naplnila základní myšlenka závodu – tak trochu víc, než jen maraton.

Na trati 50 km zvítězil po vynikajícím výkonu Ondřej Fojtík, který o jednu minutu porazil vítěze z roku 2012 Filipa Adela. Nejlepší ženou na trati byla Milena Cesnaková. Hobby závod na 25 km se stal kořistí Pavla Adela, v ženách zvítězila domácí Tereza Chlupová.

Po vyhlášení výsledků následoval bohatý kulturní program – vystoupili Ready Kirken, Rybičky 48, Ivan Hlas s triem a další kapely. Nechyběl ohňostroj ani úplná novinka – holografická show.

VIDEO - Slavnosti města 2013 - Příběh Lípy - audiovizuální projekce

2014

Na startu se opět prezentoval rekordní počet účastníků – 672 na obou tratích.

Z absolutní české bajkové špičky se závodu zúčastnili Jan Fojtík, Martin Stošek, Ondřej Fojtík a Jan Škarnitzl, který také zvítězil a na cílové pásce o několik centimetrů porazil Jana Fojtíka. V ženách byla suverénní Milena Cesnaková.

Na obou tratích se prezentovala řada cyklistů z Rakouska a to nejen ze St. Georgen am Walde, ale také jednotlivci z dalších míst. Hobby závodu se zúčastnil rekordní počet mládeže.

Celému závodu byl přítomen a gratulace a ceny předával kromě funkcionářů závodu také Oldřich Svojanovský, předseda Klubu českých olympioniků.

V následném bohatém kulturním programu vystoupily m. j. kapely ABBA STARS, U2 Desire Revival Band, JAKSI TAKSI, The Apples a další a program vyvrcholil velkoplošnou projekcí a ohňostrojem.

VIDEO - Kamenice nad Lipou - historie, současnost, cyklistika

2015

Před námi je 11. ročník CANONDALE JURIS REAL MTB MARATONU O Pohár starosty města Kamenice nad Lipou. Přijměte naše srdečné pozvání. Slibujeme připravenou trať, dobré zabezpečení a zázemí a bohatý kulturní program. Naším přáním je, aby pro všechny účastníky byl kamenický maraton něčím víc, než běžným závodem.

Chceme všem připravit hezký sportovní zážitek a příjemně prožitý den.