ohlasy

Jakékoliv připomínky a ohlasy uvítáme na adrese poradatel@mtbkamenicenl.cz


1.7.2019 - Martin Biša (FLASHBREAK)

Dovolte mi poděkovat za opětovně nádherný zážitek z tohoto závodu a i následných oslav výročí Kamenice nad Lipou. Takhle se to má dělat a mohli by si z vás vzít mustr organizátoři větších a mediálně známějších závodu. Například letos v Hustopečich. Protože tento závod jezdíme od samých počátků, tak již třetí rok sem do Kamenice jezdíme dříve a stavíme zde kus dovolené. Je to pro nás opravdový top sezóny. Ještě jednou bych tedy rád poděkoval všem organizátorům akcí.

Díky a těším se napřesrok. Martin Biša FLASHBREAK


10.7.2015 - Jiří Gráf

Díky moc za parádní závod. Hlavně oceňuji bezchybné značení tratě, což nebývá jinde samozřejmost a vůbec – vše se „odsýpá“ tak jak má. A taky díky za možnost volby „sladkého – knedlíky“ – místo kuřete. Jel jsem závodu podruhé a příště pojedu určitě zase. S pozdravem

Jiří Gráf
PSK Znojmo


10.7.2015 - Tomáš Voplakal

Dobrý den, musím vám pochválit skvělý závod v Kamenici. Parádní zázemí, super organizace. Účastnil jsem se letos poprvé, ale rozhodne ne naposledy! Na stránkách je úžasná kvadrokoptéra p. Suchana. Mějte se.

Tomáš Voplakal


10.7.2015 - Erich Grünmann

Hallo Herr Jiri Soukup,
chtěl bych Vám k Vašemu skvělému maratonu pogratulovat. Celá trať, jednotlivá místa na ní, organizace závodu, lidé na trati, hasiči - vše bylo perfektně organizováno. Gratuluji. Na úrovni bylo také zabezpečení rakouských cyklistů – kvalita ubytování, strava – vše bylo velmi dobře připraveno. Velice se těšíme na účast v příštím roce.

Erich Grünmann
ředitel MTB maratonu v Kürnbergu,
koordinátor TOP SIX maratonů v Rakousku,
vítěz kategorie M3 - 50 a více let na hobby závodu v Kamenici n. Lip.


10.7.2015 - Vladislav Rychetský

Dobrý den, v průběhu maratonu jsem spadl v místě, kde se jelo po široké lesní cestě mírně z kopce a prudce se zabočovalo doprava mezi stromy. Rád bych poděkoval paní, která zde prováděla pořadatelské službu. Nezištně mi při komplikovaném pádu pomohla a rád bych ji kontaktoval.

Vladislav Rychetský


10.7.2015 - Milena Cesnaková

Dobrý den pane Soukup, nedělejte si žádnou starost z mého pádu, naštěstí se skoro nic nestalo, odřeniny se zahojí, rány srostou a jizvy za čas také zmizí… Naopak, já si velice vážím toho, že se mohu Vašeho krásného maratonu účastnit a že jsem (jak říkáte) jeho ozdobou – to pro mne znamená mnoho. Chci vám ještě jednou poděkovat za krásný maraton, nádhernou atmosféru a vše pořadatelsky zvládnuté na jedničku. Ráda se budu vždy do Kamenice vracet.

Milena Cesnaková
trojnásobná vítězka CANNONDALE JURIS REAL MARATONU v kategorii žen


3.7.2015 - Igor Zeman

Dobrý den, rozhodně co schází na jinak výborném závodě je úschovna kol ! Prodírat se mezi lidma u občerstvení s kolem je hrozné jak pro závodníky tak pro příchozí . Kdyby nebylo místo v zázemí tak to beru ale ve vašem případě to není . Areál je veliký a místo na úschovnu nezabere ani 50m2 někde u plotu . Jelikož jsem osobně tento rok volil odložení v autě tak kvůli obavě z ukradení jsem se pouze najedl , prohodil pár slov a raději jsem jel domů , což mi bylo líto , protože by se tam dalo zůstat klidně navíc i několik hodin . Výborné jídlo , nealko pivko, kofola , trdelník,hudba atd . asi by jsem tam nejenom ja nechal i více peněz , což by zase potěšilo prodávající

přeji hodně úspěchů do dalších ročníků .
Zeman


1.7.2014 - Oldřich Veselý

Vážený pane řediteli,

ocenil bych, pokud byste na příspěvkovém fóru na webu závodu zveřejnil mé poděkování všem, kteří perfektně zvládli kritickou situaci spojenou s pádem mé manželky Denisy bezprostředně po startu závodu. Jmenovitě bych chtěl poděkovat naší kamarádce Šárce Dražanové, která byla na místě prakticky ihned a její pomoc byla velmi účinná. Velké poděkování pak patří posádce záchranné služby pod vedením paní doktorky Součkové, která sloužila v místě startu a posádce pana doktora Housera, který zajišťoval převoz do nemocnice - všichni odvedli perfektní profesionální práci.

Děkuji,

Oldřich Veselý


30.6.2014 - Josef Soběslav

Ahoj všem v Kamenici,děkujeme za užasný závod,výborná organizace,skvělé značení, užasné občerstvení..letos jsme byli poprvé (jen dva z týmu) a je jisté že už patříte do našeho kalendáře každý rok a doufám že celý tým..

Zdraví Soby za KOLORADOTEAM zÁSMUKY u KOLÍNA...


30.6.2014 - Martin Mencl

Dekuji vsem za bezchybnou pripravu a prubeh zavodu a celeho doprovodneho programu !! Zucastnil jsem se jiz potreti za sebou a jsem maximlne spokojen. Rad bych se zeptal .. porizoval nekdo fotografie ze zavodu tak jak to bylo v uplynulych letech ? KTFoto ? Soucasne doufam, ze jsou vsichni ti kteri na zacatku Hobby zavodu spadli v poradku. Zejmena prvni pad na dlazbe 100m po startu nevypadal vubec dobre. Mozna by to chtelo nejakou osvetu pred startem .. precejen se michaji nezkuseni jezdci se zkusenymi a ti nezkuseni nevi jak se maji behem prvnich metru hromadneho startu zachovat.

Hodne stesti do dalsich uspesnych rocniku !!

Hezky den
Martin Mencl


30.6.2014 - Ladislav Hlaváček

Již po třetí jsem se zúčastnil závodů v Kamenici nad Lipou. Jako vždy perfektní organizace a úžasný odpolední program. Velice se mi líbila letošní úprava trati. Jel jsem sice jen Hobby závod, ale musím říct, že jste se dostali o úroveň výš. Jezdím seriál Kolo pro život a Vaše nová trasa předčila i ty ze seriálu. Byla jak náročná, tak i jezdivá. Změna moc prospěla. Jen tak dál a za rok zase v Kamenici !!!

Ještě jednou díky

Ladislav Hlaváček


30.6.2014 - Petr Němec

Příjemný den,
díky za uspořádání dalšího ročníku kamenického MTB - ani letos neměl chybu. Počasí jste si objednali ideální, doprovodný program perfektní, pivo dobré jak vždy, prostě paráda.

Za rok opět na shledanou!
Petr Němec


30.6.2014 - Filip Malý

Dobrý den,

děkuji za pěkný závod, trať oprati minulým letům vylepšená takže skvělá, značení perfektní, občerstvovačky luxusní. Jediný zádrhel byla ranní registrace, jako předem platící jsem musel za odměnu půl hodiny stát ve frotně. Což takhle víc stole víc stolečků rozdělit jména do krabic A - L -Z nebo jak uznáte za vhodné. To by bylo pro všechny lepší.

Děkuji Vám s pozdravem

Filip


29.6.2014 - Petr Zejda

Dobrý den,

chtěl bych Vám poděkovat za super akci - letos jsme byli (celá rodina) poprvé a super jsme si to užili.

mám jen připomínku a 2 dotazy:
Pokud byste příště zařadili méně úseků s kořeny, bylo by to ještě lepší :) Budete na Vašem webu publikovat nějaké fotky z akce?
Neplánujete do budoucna rozšířit víc dětských kategorií?

díky, zdravím Vás a těším se na sezonu 2015!

S pozdravem

Petr Zejda


1.7.2013 - Josef Marek

Dobrý den,
...

Jinak Vaší akce jsme se zúčastnili poprvé, bylo to moc pěkné, organizace i program se nám líbil. Příští rok se určitě znovu dostavíme.

Ještě jednou díky.
S pozdravem.

Josef Marek


1.7.2013 - Jiří Suchánek

Dobrý den,
jediné slovo, které mě napadá, jako hodnocení letošního ročníku maratonu v Kamenici je VYNIKAJÍCÍ. Trať, značení, občerstvení i celkový standard a atmosféra dělá z tohoto maratonu určitě jeden z nejlepších nejen na Vysočině. Jen tak dál!

Už teď se těším na příští rok.
Mějte se a díky,

Jiří Suchánek


29.6.2013 - Ludvík Steinhauser

Dobrý den !
Zúčastnil jsem se se svými dětmi i letos Vašeho dnešního závodu, bylo to senzační. Prosím Vás, kde najdu případně nějaké fotky?
Ludvík Steinhauser, Strmilov


9.7.2012 - Karel Stach

Dobrý den,
když jsem jel, letos poprvé, do Kamenice nad Lipou, až tak moc jsem netušil, do čeho mě to přátelé z Results.cz "namontovali". Po absolvování sobotního závodu si troufám tvrdit, že nelhali ani Results.cz a nelže ani úvodní stránka webu v charakteristikách:

skvěle značená středně náročná trať
výborné jídlo v cíli v ceně startovného
bohatý doprovodný program
rodinná atmosféra závodu

Ano, ta závodnická rodina byla velká, dobrovolný start z poslední řady se trochu protáhl, ale trať byla výborně značená, pěkná sama o sobě. Jsem rád, že před závodem napršelo, ta bahna mě osobně vyhovovala, možná bych ještě někde zkusil najít náhradu asfaltu nějakým terénem - sjezd po kořenech se mi moc líbil, ale to je věc osobního vkusu a gusta, ne každého zrovna tohle asi nadchlo :).

Benefity, které, vedle vlastního závodu, obdrží závodník, vysoce překračují nominální hodnotu startovného.

Klobouček smekám před pořadateli, akci budu rozhodně doporučovat dál a příští rok mám o účasti jasno.
Karel Stach
účastník hobby závodu.


9.7.2012 - Michal Novák

Dobrý den,
předně bych chtěl velmi poděkovat za krásný závod se super atmosférou, "vypíchl" bych hlavně značení tratě které bylo zatím nejlepší co jsem zažil...

Jen bych měl jednu připomínku, při registraci (kde jsme čekali cca 25minut) nám slečna oznámila, že se bude posouvat start, právě kvůli zpoždění registrace. S touto informací jsme šli k autu a v 10:30 tak slyšeli startovní výstřel.... Do závodu jsme tedy nastupovali cca o 8 minut později po protlačení se přez závodníky kratší tratě. Myslím že jsme překvapili i pána na čtyřkolce (který uzavíral start. pole), když jsme se ho jali po pár kilometrech předjíždět :-)

No závod jsme dojeli, trať byla krásná, bahna dost, takže to až tak nevadilo, ale myslím že někomu by mohlo, nevím zda se to stalo jen nám, ale myslím že nás takových bylo více.

Příští rok naschledanou a hezký den
Michal Novák


9.7.2012 - Rostislav Balík

Dobrý den,
již několik let jsem se chystal na maraton v Kamenici vydat. Bohužel (tady bohužel pro mě!) se mi to podařilo až v tomto roce. Musím říci, že krom pomalejší prezentace, bylo vše na jedničku. Super atmosféra, počasí a hlavně trasa. Sice nejsem žádný adept na top ten, ale 50km trať byla postavena super a moc jsem si to užíval. Všem pořadatelům díky a za rok snad znovu.

Rosťa Balík - CK Mladá Vožice


9.7.2012 - Marek Janota

Dobrý den, vážení pořadatelé,
měl bych jednu malou připomínku k organizaci MTB závodu na 50km. Konkrétně se to týká občerstvovací stanice (Pelec), která byla nevhodně umístěna, jelikož byla v relativně nepřehledném úseku a hlavně v úseku s vysokou rychlostí, takže bylo téměř nemožné a značně nebezpečné vzít si kelímek s vodou. Měl jsem také možnost sledovat provoz cca 15 minut na této stanici a během této krátké chvíle jsem viděl další 3 pády jezdců.

Pro příští ročník bych Vám tedy navrhoval, abyste občerstvovací stanice umístili do přehlednějších a pomalejších úseků (např. na vrch kopce, kde se jede pomalu). Možná by také neškodilo umístit informační ceduli cca 100m před stanicí.

Předem děkuji za vyslyšení a doufám, že příští rok budou občerstvovací stanice lépe umístěné.

S pozdravem,
Marek Janota


odpověď pořadatele:

díky za Vaši připomínku, v podstatě souhlasím. Není ale proveditelné, abychom pro občerstvovací stanici využili v Pelci nějaký soukromý objekt, kde by bylo možné odebrat vodu. Tu vodu nosit na kopec nad Pelec - neumím si představit - i na občerstvovačce jsou jen lidi.Tato občerstvovačka je především pro krátku trať, kde mnozí v podstatě ani nezávodí, dlouhá trať má myslím dost dobře zabezpečenou občerstvovačku na Drážďanech. A všichni byli upozornění, že ta hudba, která jde z Pelce, není diskotéka, ale právě upozornění na občerstvovačku. Podle mého je možné zde realizovat pouze tu cedulu ve vzdálenosti cca 100 metrů, myslím dokonce, že tam jednou byla a někdo ji potom hned zcizil.

Ještě jednou díky a přeji jen samé hezké dny!
J. Soukup, hl. pořadatel


9.7.2012 - Roman Zvolský

Dobrý den pane Soukupe,
Za malou chvíli odjíždím na 2 týdny do Francie na dovču (s kolem samozřejmě), jen jsem Vám chtěl předtím ještě složit hold - jezdím po závodech od března do října po republice každý víkend už pěkných pár let, takže mám možnost srovnávat.

Řeknu Vám, že takhle vymazlený závod v republice nenajdete - za jedno z nejnižších startovných jaká jsou, nabízíte vše : od dobře připraveného vlastního závodu přes půlku kuřete s double drinkem v cíli až po neskutečně široký doprovodný program pro celé rodiny ... A to v době, která účasti sponzorů příliš nepřeje, o obecních pokladnách nemluvě.

Vy sám osobně stíháte být u všeho a ještě budíte dojem, že si to velmi užíváte, tedy vážně klobouk dolů!!!

Já obvykle využívám červencových svátků a beru si s rodinou dovolenou, takže mi to asi příliš často nevyjde, nicméně kterýkoliv rok tomu bude jinak, jako například letos, jedu k Vám!

Přál bych ostatním pořadatelům v Čechách půlku Vašich pořadatelských schopností a entuziasmu, i to by bylo dost ...

Z Varů srdečně zdraví
Roman Zvolský


9.7.2012 - Patrik Berec

Dobry den,
dnes som sa zucastnil maratonu, dovolte, aby som Vam napisal pocit z maratonu ..

Po prichode 9:10 do Kamenice n. L m zarazilo, ze nie su ziadne navigacne tabule, ale ok, nasli sme centrum. Po prichode na prezentaciu m zaskocila nenormalne dlha rada ( na SK maratonoch nikdy nic take nebyva ), vystal som 40 minut v rade ... Posun startu, nechapem dovod, je napisane v propoziciach 10:30 a nie 10:37, to sa moze rovno startovat aj 10:26, k nejakemu ucelu su tie propozicie vydane .. Rozdielne startovneho medzi kratkou 100 kc / dlhou 250 kc, nechapem ten rozdiel, ale ok, to prezijem.

Celkovo trat maratonu bola nezazivna a nudna, na par miestach by sa urcite zisli vykricniky, ktore by boli na mieste ( miesta s mokrymi korenmi ). Po prichode do ciela nas cakal dalsi sok v podobe 57 minutovej rady na wapku, ked som sa dostal na radu, tak wapke nemala ani len poriadny tlak, to ste mysleli naozaj vazne 2x WAP na 500 + ucastnikov ? dalsie minus, clovek nema naladu po dojazde do ciela cakat hodinu na umytie bicykla.

Po umyti bicykla, nasledovala sprcha, nechapem, ako moze tiect ladova voda na umyvanie .. Dalsie minus. Bolo pisane na listocku, ze grilovane kura, tie nase boli ako varene .. okolo grilu ani nesli.

15:15 vyhlasenie vysledkov .. zacinalo sa 15:50 ? To tiez nie je normalne, stacilo stupne vitazov presunut pod pristresok .. P vyhlasovani tak zbytocncych kategorii ako najlepsi rakusan, a pod. je zbytocne pisat, to ste mohli vyhlasovat aj najlepsie narodnosti na inych tratiach ..

Po tomto nas to uz prestalo bavit a nemali sme najmensiu chut ostavat v centre pretekov. Suma sumarum .. Maraton vo mne zanechal maximalne negativny dojem, lutujem vyhodene peniaze za startovne, lutujem cez 300 km cesty, ktoru som obetoval a naklady s nou spojene, ako sa hovori prvy a posledny krat - STACILO, prepacte, ale vas maraton v nas nezanechal jediny kladny dojem a pozitivum ..


Majte sa


6.7.2011 - Ladislav Hlaváček

Dobrý den,
V roce 2010 jsem se zůčasnil závodů v Kamenici nad Lipou jako divák a už tehdy se mi líbila organizace závodů i výborným doprovodným programem. Letos jsem se zůčasnil hobby závodu a musím říci, že jsem přímo nadšem. Skvělá organizace, skvělá trať, i když mi první část (výjezd na Antonku) dala pěkně zabrat. Jen tak dál a příští rok nashledanou. Určitě zase přijedu.


5.7.2011 - Jiří Novák

Ahoj!
Po loňském ročníku se mohlo zdát, že tak vysoko nastavenou laťku již nelze překonat, ale letošní ročník Vašich závodů byl opět lepší než ten minulý. Velmi se nám líbily pozměněné trasy, které byly, jak je již u Vás zvykem, dokonale označeny.

Tradičně bezchybná byla časomíra, ocenili jsme i dobře zásobené občerstvovací stanice a příkladnou práci pořadatelů, kteří včas zastavovali dopravu, komunikovali se závodníky a vytvořili jim ideální podmínky pro sportovní výkony.

Ke spokojenosti přispěla i přítomnost Policie ČR, která dohlížela na bezpečí našich závodních strojů. Pochvalu zaslouží i zavedení samolepících náramků pro závodníky, čímž odpadla starost s uchováním vstupenek.

A zapomenout nesmíme ani na počasí, které závodníkům okořenilo trasu a divákům přichystalo příjemné odpoledne.

Díky za další skvělý závod. Velmi se těšíme na příští ročník a přejeme, aby se Vám i nadále dařilo udržet vysokou úroveň Vašich závodů.

tým Cyklo Hobby Rynárec


5.7.2011 - Jaroslav Vaňous

Dobry den
Jako kazdorocne, i tentokrate to byl po všech strankach perfektni závod … organizacne, zazemim, programem … Jeden dotaz k 50 km trati – mozna, ze to byly halucinace, ale asi v polovine trati (pamatuji si zaparkovane hasicske auto) se najednou z leve strany pripojovala skupina zavodniku (50 km), kteri tedy logicky jeli jinou trasou … Ja mel pritom na computeru pri dojezdu 51 km … Pamatuju si zejména nejakeho Rakusana, který me – mimochodem – pri pripojeni k nasí skupine velmi brutalnim zpusobem malem sestrelil …

Jaroslav


odpověď pořadatele:

Dobrý den pane Vaňous,
děkujeme Vám za Váš názor a jsme rádi, že se Vám u nás líbilo. Zhruba vím, kde mělo stát hasičské auto a pokud tomu bylo tak, jak říkáte, že Vás z levé strany málem sestřelili, tak tito si trať patrně ještě prodloužili. Ale to je opravdu jenom dedukce. Ten lesní úsek, tzv. Troják, byl myslím velmi kvalitně vyznačen.
Ještě jednou díky a vzpomínejte prosím na náš závod v dobrém. Srdečně zdraví
Jiří Soukup
hl. pořadatel


5.7.2011 - Jan Jaroš

Dobrý den, rád bych Vám poděkoval za skvělou organizaci sobotního závodu. Není jednoduché připravit takovýto podnik a proto smekám před organizátory a všemi, kteří se podíleli na přípravě. Od začátku do konce jsem si to užil. Projížděl jsem si historii ohlasů z minulých ročníků a byl jsem mile překvapen, že z vaší strany nezůstalo jen u slov, ale připomínky uvádíte do praxe. Například tel. číslo na lékaře a organizátory se skutečně objevilo na zadní straně startovního čísla apod. Jen tak dál.

Na další ročník se těší Jan Jaroš.


5.7.2011 - Milan Klement

Dobrý den, rád bych se zeptal, podle čeho se určují borci, kteří mají přednostní právo zařadit se do první řady, mluvím teď o krátké trati, protože jsem byl nahlášen pořadatelem, že patřím mezi ně, tak jsem nadšeně šel do první řady a tam mě dost arogantní pořadatel vykopl, že moje číslo není napsané na tabuli. Co si o tom mám myslet? Kolega vedle mě dopadl stejně, což nás hodně vytočilo, protože naše původní místa už byla obsazená. Tak by bylo supr hlásit raději čísla, když je v tom zmatek, dost mě to zklamalo. Jinak co se týče všeho ostatního, zaslouží tento závod jedničku :)

Milan Klement


odpověď pořadatele:

Obsazení první lajny bývá téměř vždy a všude problém. My jsme to po zvážení, zda ji na krátké trati vůbec dělat, (je to opravdu velmi lehký hobby závod) rozhodli tak, že tam šli někteří domácí cyklisté a pak ti dobří, kterých jsme prostě věděli. Nebylo nic snazšího, kdybyste se moderátora na mě zeptal a já bych nepochybně obratem, na základě Vašich výborných výsledků v minulosti, Vás tam zařadil. Opravdu jsem o Vás nevěděl. Ale takto podobně jako Vy nám vloni utekl i absolutní vítěz dlouhé Tomáš Truntschka. Z první řady Vás však mohl před startem vyloučit pouze hlavní rozhodčí Ing. Jiří Dohnal, velice zkušený člověk; nikdo ostatní k tomu neměl právo a zmocnění. Každopodně však prosím, pokud můžete, přijměte moji upřímnou omluvu s tím, že by nás moc těšilo, kdybyste na Kamenický závod vzpomínal jenom v dobrém. A gratuluji Vám k velmi dobrému umístění a věřím, že se zase příště uvidíme na startu.

Jiří Soukup
hl. pořadatel


5.7.2011 - Zdeněk Váňa

Dobrý den, děkujeme všem pořadatelům za bezchybný závod u Vás v Kamenici nad Lipou. Změna částí tratě byla dobrá volba, značení tras přehledné. Zázemí samotného závodu bylo opět na dobré úrovni, pěkný kulturní program a hezký ohňostroj. Těšíme se již na další ročník.

Za všechny naše kamarády, kteří se zúčastnili Vašich závodů děkuje
Zdeněk Váňa - CYKLO HOBBY RYNÁREC


5.7.2011 - Martin Lepič

Vážený pane. Chtěl bych Vám mockrát poděkovat za přidělení startovního čísla umožňujícího start z první řady. Hlavně tedy za to, že jste si na mě vzpomněl. Bohužel jsem na 36.kilometru přetrhl řetěz ve chvíli, kdy jsem v pohodě jel "na bednu" v kategorii. Nedá se nic dělat, měl jsem č.13 tak to asi bylo proto :-) Každopádně velký obdiv a dík za uspořádání moc pěkného závodu, super značení a pokrytí pořadateli na křižovatkách, fajnové občerstvení, ceny a doprovodný program. Opravdu to nemělo ze strany pořadatele chybu. Škoda jen, že nebylo o trochu lepší počasí.............

Díky ještě jednou.
Martin Lepič, J.Hradec


7.7.2009 - Martin Koukol

Dobry den, letosni maraton byl opet skvele zorganizovan, zazemi, trat i doprovodny program - vsechna cest! To, ze byla trat samy marast, to se proste stava, pocasi si holt, stejne jako pribuzne, nevybereme! Uz ted se tesim na dalsi rocnik!! Proto preji hodne sil do dalsiho Vaseho pocinani. Jeste bych uvital na webu fotky z letosniho rocniku. Budou??

S pratelskym pozdravem Martin Koukol


7.7.2009 - Žatecký a lounský deník

článek o našem maratonu na stránkách žateckého a lounského deníku


7.7.2009 - Pavel Vlnas

dobry den,

zpetna vazba k Vasemu zavodu: je to asi nejlepsi zavod jakeho jsem se zatim ucastnil.

kvituju nizke startovne, bohate obcerstveni(hlavne v cili), dostatek jidelnich stanku, trat pestra.. cela akce vyborne usporadana, tolik doprovodnych akci jsem na zavodech jeste nevidel. Super!

Drobnosti:

Minuly rok se mi vice libila skupina JamAndBazar nez letosni The Apples. Urcite bych doporucil nejakym zpusobem vyclenit z hobby trate profesionalni zavodniky. Mam pocit ze tato trat je postavena pro amatery a prilezitostne jezdce, mistni obyvatele, kteri si chteji zajet "svuj" vysledek. Navrhoval bych jezdce ze zavodnich tymu shrnout do jedne kategorie bez rozdilu veku a ostatni pak rozclenit podle veku napr. do tri kateg.

Z ceho jsem trochu zklaman je cislo , ktere mi bylo prideleno. Prihlasil jsem se jako uplne prvni ze vsech startujicich a tudiz bych chtel mit i pekne cislo, misto toho jsem dostal nejake z konce pole, ktere zbylo... Rekl bych, ze letos mel motocross slabsi odezvu, zkuste treba pro pristi rok cyklotrial...

Osobne mam velkou averzi k firme KTFOTO-ceny, fotky z trate skoro zadne, jen jezdci.. vse placene.

Pokud byste meli zajem, poskytnu Vam par fotek ze startu dlouhe trate a vyhlaseni vitezu, abyste je mohli vystavit na strankach a kazdy si je mohl zdarma stahnout.

Pripominek je na vice radek nez je chvaly, to ale neznamena, ze celkovy dojem je negativni. Naopak. Znovu opakuji-vynikajici akce.

Jen tak dal...

S pozdravem Pavel Vlnas


7.7.2009 - Jiří Novák

Dobrý den,

chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za pěkný závod, který mě překvapil těžkým terénem, pohlednými pořadatelkami na trase a defektem na 5. kilometru. :-)
Velmi příjemně mě překvapil chutný iontový nápoj na občerstvovacích stanicích, což nebývá na závodech vždy pravidlem.

Počet pořadatelů byl dostatečný (výrazně vyšší než je obvyklé), jejich rozmístění prakticky znemožnilo chybné odbočení. Trať byla rovněž skvěle vyznačena.
Tratí jsem byl nadšen - voda jí v porovnání s loňským rokem, kdy bylo sucho, výrazně prospěla. Takto bych mohl ještě dlouho pokračovat.

Pár připomínek nebo spíše takových malých podnětů k zamyšlení bych přesto měl.

- Telefonní číslo na lékařskou službu by mohlo být na startovních číslech. Ten kousek papíru se mi v kapse na zádech úplně rozmočil - nevím, jestli bych v nějaké kritické situaci byl schopen to správně a rychle přečíst. Startovní čísla byla přece jen mnohem odolnější vůči nepřízni počasí a není třeba je nikde hledat - jsou na každém kole.

- Po startu, když se projede Antonkou, je v lese krátký sjezd přes kořeny. Opravoval jsem defekt dlouho, takže jsem pustil vedoucí skupinu na kratší trati, abych jim nekazil souboje. Při tom jsem byl svědkem asi šesti pádů přes řídítka na tom sjezdu - potkalo to závodníky kolem 20. místa. čili relativně zdatné cyklisty. Tento úsek mi připadal pro hobby jezdce příliš těžký až nebezpečný (za daných, uznávám, že extrémních, podmínek). Nestálo by za úvahu vést kratší trať jinudy, aby se vyhnula tomuto cca 100metrovému úseku? Třeba jen v případě, že by to tam takhle klouzalo. Já vím, že jede každý na svou zodpovědnost, ale během závodu se člověk nechá strhnout bojem nebo povzbuzováním diváků a nejede tak opatrně, jak by třeba jel jindy. A ta trať je vypsána pro hobby jezdce...

Ještě jednou děkuji za pěkný závod i zážitek a těším se příští rok nashledanou.

S pozdravem

Jiří Novák, Rynárec


7.7.2009 - Galko

Dobrý den,

mám jednu připomínku na pořadatele. V místě, kde se trasy křížili, pořadatelé přemísťovali značení. Na začátku závodu 50ky to udělali ještě před mým průjezdem, jel jsem jsko poslední. Namísto, abych pokračoval doleva po asfaltce nahoru, nasměřovalo mě to k areálu hřiště a pak jsem si prvních pár km, mimo jiné taky ten první stoupák po louce dal znovu. Bloudil jsem tam asi 20min a stratil kontakt se startovním polem. A pak jsem se tam pořád potkával s 25kou. Docela mě to rozladilo a do konce závodu už jsem se nechytl. Nevím, jak dlouhá trať byla, já měl na tachometru 57,85km. Tak mi to docela zkazilo dojem, už z tak promáčené trasy.

S pozdravem Galko, Úvaly


7.7.2009 - Robert Faltus

Jak je mi vlastní, vstal jsem ráno velice časně před pátou, tentokrát ale s nedobrou předtuchou. Tento pocit se začal naplňovat krátce před startem, kdy jsem vyšlápl psí exkrement a nezapomněl se s ním zapnout do SPD. V tomto duchu se pak odehrála má účast na DEMA MARATONU.

Mé nesnáze začaly ramenním soubojem s neomaleným (asi) Rakušanem na zeleném „celopéru“, který jsem prohrál a skončil až po náboj v bahně. Následkem toho, že byl smyk plný bláta, mi před ostrým stoupáním po podmáčené louce spadl řetěz a to tak nešikovně, že jsem ho notnou chvíli nemohl nahodit. Při následném sjezdu přes mokré kořeny, kdy jsem se snažil dohnat ztrátu, přišel lehký pád, po kterém jsem postrádal své dva bidony. Naštěstí tam leželo dost cizích, tak jsem si dva sebral.

To horší však mělo teprve přijít a to v podobě bloudění. Při rychlé jízdě z kopce asi v pětičlenné skupince, vedoucí skupiny neodbočil před šipkou doprava na mega rozblácenou lesní cestu, ale až za ní po šotolině. My ostatní jsme davově podlehli jeho omylu a dojeli k nějakému stavení na trojcestí. Několik minut jsme řešili kudy, něž jsme se více než několik desítek metrů vraceli do kopce. Tomuto našemu omylu se dalo předejít tím, že by alespoň jeden pořadatel stál pod kopcem u odbočky a ručkou ukazoval doprava ( z jeho pohledu doleva) a odehnal sportovně oděného houbaře, který se postavil doprostřed správné cesty a tímto nás před tím zmátl.

Vím, že pořadatelů není nikdy dost, ale na některých přehledných úsecích byli i tři regulovčíci!!!. Toto jsem jim dal dosti nevybíravým způsobem najevo. Za to se jim dodatečně omlouvám. Nevím na kterém km se to odehrálo, protože se mi navíc porouchal comp, ale bylo to ještě před Drážďany. Některé zpět těžce vydobyté pozice byly ztraceny, proto se zbytek závodu odehrál už v klidnějším temtu, v potu a blátě. Tyto nesnáze však ve mně ještě více umocnily sportovní zážitek, který jsem si z Kamenice nad Lipou odvezl. Nic na tom nezměnila ani vosička, která mi při závěrečném spurtu vlétla do helmy a dala mi dvě žihadla.

Toto dlouhé povídání berte jako VELIKÉ PODĚKOVÁNÍ PELHŘIMOVSKÝM A KAMENICKÝM POŘADATELŮM, kterým předešlé počasí nic neulehčilo. Děkuji také Martině D. a jejímu příteli, kteří mě na trati povzbuzovali.

Příští rok doufám nashledanou.

Robert Faltus


2008

Zdravím

dnes to byl v Kamenici stejně jako v roce 2006 opět skvělý závod po všech stránkách.

Děkuji Vít Prokůpek, Extrem Team VystrkovDobrý den,

ne že by mě vadilo,že trať měřila ne propagovaných 20,ale 27,5 km(podle mého měřiče) kvůli délce jako takové. Ale vadilo mi to kvůli rozvržení sil. Nejsem žádný přeborník a tak tento údaj je pro mě dost důležitý. Ale trať byla krásná,bezvadně značená, program zdařilý,občerstvení velmi solidní. Patří Vám můj dík !
S pozdravem Sportu zdar !

Pavel DvořákDobrý den,

chtěl bych touto cestou poděkovat pořadatelům za krásně zvládnutý průběh cykozávodů i perfektní zábavu při odpolední a večerní akci. Pár mých přátel z Pelhřimova, kteří se přijeli podívat rozhodně nelitovali a rovněž vše hodnotili velice vysoko. Byl jsem hrdý - že jsem KAMENIČÁK....

Ještě jednou díky

Vladimír Průcha... Naprosto špičkový maraton v Kamenici nad Lipou se jel na 50 km. Organizace bezchybná, stejně tak značení tratě a pozávodní prográmek...

přejato ze stránek Fan Club Hejvy - Bike Team


Dobrý den,

nepatřím k aktivním cyklistům, hltajícím kilometry náročných tratí, ale spíše k té skupině, která jezdí na kole jen rekreačně na výlety s častými zastávkami u občerstvovacích stanic (hospůdek). Ani nevím jaké hnutí mysli mě vedlo k tomu, že jsem se přihlásila na 50 km závod, ale nelituji toho. Že nebudu bojovat o umístění, ale spíše svedu krutý boj sama se sebou, jsem zjistila již pár minut po startu. Skončila jsem na posledním místě, ale závod jsem dokončila, což považuji za mé velké vítězství. Chtěla bych poděkovat všem pořadatelům, i těm bezejmenným, za krásný závod, perfektně značenou trať, přátelskou atmosféru, vynikající meruňkové knedlíky i zdařilý doprovodný program, ale především bych chtěla poděkovat muži na čtyřkolce, který uzavíral startovní pole 50km trati. Velice trpělivě se mnou strávil nekonečné 3 hodiny a 47 minut a v těžkých chvílích mi dodával odvahu jet dál.

Ještě jednou díky všem.
Ivana SkuhrovcováDobrý den,

děkujeme všem pořadatelům za bezchybný závod u Vás v Kamenici nad Lipou. Letošní trať byla opět dobře připravená, vedla hezkou krajinou s pěknými výhledy do okolí. Úvodní rozjezdová část závodu na 50 km byla dobrá volba, všichni měli stejné šance. Zázemí samotného závodu bylo na dobré úrovni. Jsme velice rádi, že jste se po roční pauze opět rozhodli v závodě pokračovat. Těšíme se již na další ročník.

Za všechny naše kamarády, kteří se zúčastnili Vašich závodů
Zdeněk Váňa - CYKLO HOBBY RYNÁREC


Super závod, perfektně značená trať, poděkování pořadatelům. Příští rok nashedanou!

FUJI Mitteam Žirovnice