trať závodu - 28 km

Hobby Závod - 28 km

délka trasy - 28 km

mapa (orientační)
přesnější mapa viz. odkaz níže

trasa závodu na connect.garmin.com

trasu projel a data poskytl Petr Vacík

http://connect.garmin.com/activity/516107550

popis trati

Start na náměstí proti zámku, potom se za zaváděcím motocyklem projede poměrně jednoduchý a přehledný úsek cca 2,5 km lesoparkem Hamerky (jednodušší a lehčí oproti minulým ročníkům), po výjezdu z lesoparku prudce doleva, po 50 metrech po asfaltce nahoru na kopec Melíšek k TV vysílači, dolů po okraji pole a rovně přes louku na polní cestu na Antonku (doleva).

Mine se po levé ruce Sjezdovka (sjezdovka se letos nepojede !!!!!) a po asfaltové cestě se přijede na křižovatku u autobusové čekárny, zde doprava nahoru a po 100 m se odbočí doleva do lesa [B].

Zde se jede poměrně náročný sjezd [C] po kořenech a pak se pokračuje doprava po asfaltce. Potom se z asfaltu uhne doprava nahoru na výjezd na hlavní cestu Antonka-Pelec [D]. Zde doleva a po výjezdu kopce se odbočí doleva do lesa, jede se dolů, dost rychle po asfaltu, pak se odbočí prudce doleva [E] a jede se až k hájovně Johanka.

Od ní pořád po asfaltu nahoru až k odbočce do lesa doprava na cestu do Pelce [F]. Nejdříve rychle dolů, pak nahoru a po výjezdu z lesa po ujeté louce až do Pelce (zde bude občerstvovačka převážně pro účastníky krátké trati ? pouze pití) [G]. Pelec se projíždí poměrně rychle pořád doleva až k hlavní cestě do Častrova,

Krátká trať doslova jenom lízne hlavní cestu a pokračuje doleva k pečecké hájovně. Ta zůstane po levé straně, na levou ruku se jede kolem rybníčku a pak doleva nahoru měkkou lesní cestou pořád rovně až na kopec Troják.

Zde hned po šotolině doleva dolů [J], po příjezdu na lesní asfaltovou cestu doprava a pak pořád rovně až k rozdělení tratí [Z1], zde po asfaltce doleva a potom pořád rovně stále po asfaltce dolů.

Cca 300 m před hájovnou Johanka doprava na lesní cestu s výjezdem přímo u hájovny, zde po asfaltce doprava a pořád dolů k Pecovskému rybníku. Tam doleva na polní cestu a pak na louku k lesoparku a po jeho projetí na hráz koupaliště a do cíle na fotbalovém stadionu.

značení:

Trať je značena bílooranžovými šipkami 20 x 50 cm, červenobílými fáborky a oranžovou reflexní barvou (tečky a drobné šipky na stromech, kamenech, silnici, pařezech apod.). Na důležitých odbočeních je vždy značení reflexní barvou, tzn., že kdyby např. byly vandaly odstraněny šipky, je tam ještě značení barvou.

Platí zásada, že kde není značení, tak se z hlavní cesty nikam neuhýbá (např. z asfaltky na lesní cestu) nebo se jede pořád rovně. Šipky a fáborky budou instalovány cca 10 dní před závodem (dřív to není možné ? lesní komplex, působení vandalů, apod.).

Značení oranžovou reflexní barvou bude obnoveno a doplněno tak, aby se podle výše uvedeného popisu a mapy dala trať zájemci dopředu projet. S výjimkou startu a cíle. To bude naznačeno až poslední týden.

A poznámka na závěr: ještě nikdo zde nezabloudil.